Felicitări elevelor din grupa 34 CM pentru obținerea mențiunii în cadrul Concursului republican „Prin Memorie și Recunoștință spre viitorul european”, cu subiectul „Războiul pentru apărarea independenței și integrității teritoriale a Republicii Moldova”. În reportaj au participat elevele: Bagrin Albina, Barcaru Iulia, Luca Mihaela, Conohov Nicoleta și Boțan Carolina, care, prin dialogul cu Vlad Grecu, veteran și combatant voluntar al războiului de pe Nistru din 1992, au valorificat importanța memoriei istorice și a recunoștinței față de cei care au apărat independența țării. Profesor coordonator: Criminceanu Iulian, profesor de Istoria românilor și universală. Felicitări pentru implicare, responsabilitate și promovarea valorilor istorice și civice!



